Интер спечели и се класира за Шампионската лига за новия сезон

Интер победи Емполи в мач от 30-ия кръг на италианското футболно първенство.

Срещата на отборите се проведе на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано и завърши при резултат 2:0 в полза на домакините. Головете за победителите отбелязаха Федерико Димарко (5-та минута) и Алексис Санчес (81-а минута).

Благодарение на тази победа Интер събра 79 точки и стана недостижим за Рома (52 точки), които са на пето място в таблицата. Отборът на Симоне Индзаги си осигури място в челната четворка на Серия А в края на сезона, което им дава право да играят в основния турнир на Шампионската лига.

Интер също удължи поредицата си без загуба в италианското първенство до 24 мача (20 победи, 4 равенства). Този сезон в Серия А „нерадзурите“ допуснаха само едно поражение – на 27 септември 2023 г. в мач срещу Сасуоло (1:2).

Интер води с 14 точки пред втория Милан. Емполи (25 точки) допусна четвърта поредна загуба и изпадна в зоната на изпадащите – до 18-о място.