Футбол свят

Интер Маями спечели четвърти пореден мач без Меси: Алба направи дубъл на асистенции

Американският футболен клуб Интер Маями спечели победа над Шарлът в мач като гост от редовния сезон на MLS.

Срещата на отборите се проведе на стадион Bank of America в Шарлът и завърши при резултат 2:1 в полза на гостите. Головете за победителите отбелязаха Робърт Тейлър (30-та минута) и Бенджамин Кремаски (86-та минута). Патрик Агиеманг (41-ви) отбеляза за губещите.

Имайте предвид, че бившият защитник на Барселона Жорди Алба участва и в двата гола на Интер Маями. А бившите му партньори в каталунския клуб Лионел Меси и Луис Суарес не взеха участие в мача. И двамата играчи се състезават в Копа Америка съответно за Аржентина и Уругвай.

Така Интер Маями удължи победната си серия до четири мача.