Атлетико Мадрид измъкна победата в 87-ата минута и се върна в зоната на Шампионската лига

Атлетико Мадрид измъкна победата на Виляреал в мача като гост от 30-ия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата, която се проведе на стадион Керамика във Виляреал, завърши при резултат 2:1 в полза на гостите. Головете за победителите отбелязаха Аксел Витсел (9-та минута) и Саул Нигес (87-ма минута). За домакините се разписа норвежецът Александър Сьорлот (50).

Благодарение на тази победа Атлетико спечели 58 точки и се върна в зоната на Шампионската лига, побеждавайки Атлетик Билбао с две точки и се издигна до четвъртото място в таблицата на Ла Лига.

Виляреал (38) допусна първо поражение в националния шампионат от 13 януари насам, отборът прекрати безпобедната си серия от 9 мача, в последните четири от които „жълтата подводница“ спечели. Отборът е на 10-то място в таблицата.